Strażnicy Ognia

Forum gildii Strażników Ognia

Ogłoszenie

Zapraszamy na offa na Burning Legion - Deseis. Dziekuje wszystkim za wspolna gre. Rune.

#1 2008-04-07 20:22:27

Thane

Furia Płomieni

Punktów :   

FAQ wezlow

FAQ

Q: Co to jest wezel?

A: Wezel jest to osoba, do ktorej wysylamy recepty i materialy uzywane w jakiejs profesji wyrobniczej. Nie pytamy jej o to, czy potrzebuje takiej recepty, po prostu ja wysylamy. Dajmy na to znajdujemy recepte na eliksir - wysylamy ja do Rodanara.

Q: Przeciez taka osoba moze juz miec ta recepte, dlaczego tak?

A: Wezel wysle wowczas ta recepte nizej, do nastepnej osoby, ktora ma dana profesje, jesli ona jej nie ma, wpisze ja, jesli ma - wysle ja jeszcze nizej. Pod sam koniec, jesli okaze sie, ze kazdy ma recepte, wroci ona do Ciebie, bys mogl(a) ja sprzedac, gdyz od poczatku do konca kazdy wie, kto ja wydropil.

Q: A jesli sam moge ja wpisac?

A: Wowczas mozesz, pod warunkiem, ze wezel glowny akurat nie potrzebuje tej recepty. Zapotrzebowanie na konkretne recki jest zwykle napisane na stronie wezla. Wowczas ma on pierwszenstwo jako osoba, ktora najwiecej wyrabia rzeczy dla klanu. Nastepna jednak tego typu recepta pojdzie do Ciebie. Alokujemy zasoby tak jak jest ekonomicznie.

Q: Wspominales o surowcach, a jesli sluza one wiecej niz jednej profesji?

A: Wowczas umieszczamy je w banku chyba, ze sami mozemy ich uzyc, wtedy mamy do tego pelne prawo. Wyjatek stanowia wyjatkowo rzadkie materialy ktore sa bardzo potrzebne (np. do zrobienia zbroi dla main tanka na raidy)

Q: Co decyduje o tym, do kogo pojdzie recepta lub zasobow jesli wezel glowny jej nie potrzebuje?

A: Status w klanie, zapotrzebowanie oraz poziom umiejetnosci (zwykle chodzi o to, by dac ja komus kto moze dana rzecz robic i zbierac na nia materialy).

Q: Co znaczy, ze niektore profesje nie sa wezlowo wspierane?

A: Niektorych profesji mamy w nadmiarze, sa to profesje, ktore nie wykorzystuja innej profesji do zbierania materialow. Zwykle stanowia one inwestycje calego klanu. Takimi profesjami sa bez watpienia tailoring i enchanting, ktore nie maja profesji wydobywczych z nimi polaczonych, a rozdrabnianie sie sprawia, ze zamiast jednego czy dwoch dobrych enchanterow bedziemy mieli 3-4 beznadziejnych. Nie mozemy takze rozbijac za wiele epickich i podobnych przedmiotow, dlatego trzymanie nie wiecej niz 2 tailorow i enchanterow jest kwestia czystej ekonomii.

Q: Mam taka profesje i nie chce jej zmieniac, co mam zrobic?

A: Nic, ale nie wymagaj od klanu, zeby dawal Ci rzadkie recepty, epickie przedmioty na rozbicie czy clothy. Nie widzi sie dobrze wciskania need na przedmioty do rozbicia na rollu. Mozesz spokojnie rozwijac profesje we wlasnym zakresie - niestety, klan nie jest w stanie Ci pomoc.

Q: Dlaczego profesje takie jak mining, skinning czy herbalism nie sa wspierane wezlowo?

A: Gdyz sa to profesje wydobywcze, a nie wyrobnicze, nie potrzebuja recept ani zasobow.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.warofvillage.pun.pl www.air123.pun.pl www.ninjaznaruto.pun.pl www.zagubionawyspa.pun.pl www.vsmetrans.pun.pl